Fissür Örtücü

Çürüklerden Korunmak Fissür Örtücü istanbul

Dişlerde bulunan girintili ve çıkıntılı bölgeler temizlik açısından çocukları olduğu kadar yetişkinleri de zorlayabiliyor. Zaman zaman diş fırçasının dahi ulaşamadığı bu oluklar çürük oluşumunun sıkça rastlandığı bölgelerdir. Özellikle azı dişlerinde ortaya çıkan çürükler dış temizliğinin yeteri düzeyde olmamasıyla ilgilidir. Yiyecek ve içecekler ile ağızda biriken asitler, ağız içerisindeki bakterilerle birleşerek çürük oluşumuna zemin hazırlar. Dişte çürük kendini nokta biçiminde belli eder ve zamanla büyümeye başlar. Çürük problemini önlemek içinse diş hekimliğinde fissür örtücüler sıklıkla kullanılır. Bizlerde kliniğimizde fissür tedavisinden yararlanıyoruz. Özellikle çürüğe meyilli dişe sahip hastalarımız için örtücüler başarılı bir sonuç veriyor. Beşiktaş, Ortaköy, Mecidiyeköy civarında hizmet veren kliniğimize sizi de sağlıklı bir ağız yapısı için bekliyoruz.

Fissür Örtücü Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İçin Bizimle İletişime Geçin

Fissür Örtücü istanbul ile Çürüksüz Dişler

Azı dişlerinin çiğneyici yüzeyindeki girintili yapı fissür olarak ifade edilir. Akışkan haldeki örtücüler de fissür kısımlarına uygulanır. Fissür örtücü işlemini uygulamadan önce hekimlerimiz tarafından hastamıza genel bir ağız muayenesi yapılır. Hastamızın ihtiyacına göre fissür işlemi için gerekli hazırlıklar yapılarak uygulama tamamlanır. Uygulama sırasında hasta herhangi bir acı hissi yaşamaz. Acı oluşmadığı için ağız içinin uyuşturulmasına gerek kalmaz.

Hızlı ve Ağrısız Fissür Örtücü Tedavisi

Diş aşısı olarak da bilinen fissür örtücü uygulamasında hastalarımız genellikle işlemin ağrılı olup olmadığını sorguluyor. İşlem sırasında hastalarımız hiç bir ağrı hissetmediği için örtücüler çocuklara kolaylıkla uygulanabiliyor. Ayrıca hızlı bir işlem olması sebebiyle hastalarımız için zaman kaybı da söz konusu olmuyor. Uygulama esnasında her işlem görmemiş diş için yaklaşık birkaç dakika gerekiyor. Fakat bu süre doktorunuzun deneyimine bağlı olarak değişebiliyor.

Her Yaşta Fissür Örtücü Uygulaması

Fissür örtücü yanı diş aşısı denildiğinde genellikle çocuklara yapılan bir uygulama olarak anlaşılıyor. Fakat örtücü uygulaması yetişkinlere de yapılmaktadır. Özellikle bazı kişilerin dış yapısı çürüğe meyilli olabiliyor. Çocuklarda ise daha çok fırçalama yetersizliğinden kaynaklanan çürükler meydana geliyor. Her iki durumda da hastalarımıza fissür uygulayabiliyoruz. İşlem öncesinde özel solüsyonlar ile dişlerin temizliğini yapıyoruz. Böylece uygulama temiz dişe yapılarak dişi daha güçlü bir korumaya alıyoruz. Uzman diş hekimlerimiz tarafından hazırlanan ve akışkan yapıda olan örtücüyü diş oluklarına yayılacak biçimde uyguluyoruz. Örtücü diş arasında döndüğünde ve polimerize olduğunda ise işlem tamamlanıyor.

Fissür Örtücü Fiyatları

Fissür örtücüler dişte koruyucu bir tabaka oluşturur. Böylece dişin farklı sebeplere bağlı bir şekilde çürümesi engellenir. Uzun yıllar diş sağlığını koruyabilen fissür örtücü fiyatları bakımından da oldukça ekonomik düzeydedir. Kliniğimizde verdiğimiz kaliteli hizmet ve yıllardır edindiğimiz deneyim sayesinde hastalarımızın her birinde tam memnuniyet sağlıyoruz. Ekonomik fiyatlarımız ise dileyen herkesin bu deneyimi bizimle yaşamasına imkan veriyor. Diş aşısı fiyatlarında zaman zaman farklılıklar görülebilir. Bu fark hastanın uygulama öncesindeki tedavisine ve işlem yapılan diş tedavisine ortaya çıkıyor. Bizimle iletişime geçerek fiyatlarımız ve tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hastalarımızın Fissür Örtücü Yorumları Kliniğimizde Tedavi Gören Hastalarımızın Yorumları

Oğlumun dişlerinde çürük oluşumunu engellemek adına tercih ettiğimiz tedaviden çok memnun kaldık. İşlemin hızlı olması bir yana ağrısız ve acısız olması da özellikle çocuklar için harika. Klinik çalışanlarına ve doktorumuza teşekkürler.

Batuhan H. Fissür Örtücü

Rutin kontrol için gittiğim klinikte doktorum dişlerimde çürük oluşumunu fark etti. Nasıl bir önlem alabileceğim konusunda herhangi bir fikrim yoktu. Konuyu doktorumla paylaştığımda diş aşısından bahsetti. Uygulama oldukça işime yaradı

Seda P. Diş Aşısı

Kısa bir süre önce fissür örtücü işlemi yaptırdım. Hekimim çok ilgili ve deneyimliydi. Bu sayede işlem oldukça hızlı bir biçimde tamamlandı. Şimdi belli aralıklarla kontrole gidiyorum ve dişlerimde herhangi bir çürük bulunmuyor.

Yaren K. Fissür Örtücü

Fissür Örtücü Uygulamasından Önce İndirim ve Kampanyalarımızı Öğrenin Uygun Ödeme Seçenekleri

Fissür Örtücü Uygulamasına Yönelik Sertifikalarımız ve Üyeliklerimiz Sertifikalarımız

Ekonomik Fiyatlarla Fissür Örtücü istanbul Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım